Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Komunikaty

Uzdrowisko dla dzieci. Za darmo. Jeszcze w tym roku

Drodzy Rodzice!


Lekarze z sanatorium dla dzieci w Ciechocinku informują, że możliwe jest uzyskania skierowania na turnus leczniczy finansowany w 100% przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zostało jeszcze 30 wolnych miejsc z limitu przeznaczonego przez NFZ na ten rok.
W Polsce mamy coraz większe problemy ze zdrowiem dzieci. Nieracjonalna dieta powoduje nadwagę i w konsekwencji otyłość. Siedzący tryb życia, mała ilość ruchu z dominującą rolą komputera wywołuje coraz więcej wad postawy i chorób narządów ruchu, a problemy z odpornością prowadzą do częstych chorób górnych dróg oddechowych.
Niewiele osób wie, że Narodowy Fundusz Zdrowia posiada środki i możliwości profilaktyki i leczenia dzieci w szpitalach uzdrowiskowych. W przeciwieństwie do świadczeń dla dorosłych, nie ma tu czekania w kolejce. NFZ w ciągu 30 dni od otrzymania wniosku o sanatorium, wystawia skierowanie z wyznaczonym terminem pobytu, który jest możliwy jeszcze w tym roku kalendarzowym.
Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku ma ponad 50 lat doświadczenia w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat z chorobami reumatoidalnymi, górnych dróg oddechowych, dysfunkcji narządów ruchu, układu nerwowego oraz leczeniu otyłości. W trakcie czterotygodniowych turnusów dzieci mają zapewnioną wykwalifikowaną opiekę lekarzy, pielęgniarek i terapeutów, pełnowartościowe wyżywienie oraz naukę szkolną.
Dzieciom od 3 do 6 lat musi towarzyszyć dorosły. Za dziecko płaci NFZ, jednak opiekun musi zapłacić za siebie. Doba z pełnym wyżywieniem kosztuje 65 zł. Turnusy dla dzieci w tej grupie wiekowej są krótsze – trwają 21.
Przepustką dla dziecka do szpitala uzdrowiskowego jest wizyta z rodzicem u lekarza rodzinnego lub pediatry z prośbą o wystawienie skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Kolejnym krokiem jest wypisanie przez lekarza wniosku z dodatkowym wskazaniem sanatorium w Ciechocinku, jako miejsca leczenia i wysłanie go do NFZ. Czas oczekiwania na odpowiedź z NFZ to około 30 dni.
Uzdrowiskowy Szpital Dziecięcy w Ciechocinku przeszedł właśnie generalny remont. Swoim małym kuracjuszom zapewnia komfortowe warunki w przestronnych i ładnie urządzonych pokojach, a także doskonałą bazę zabiegową wraz z nowym basenem solankowym.
Więcej informacji na http://uzdrowickociechocinek.pl
Dział Obsługi Kuracjusza, tel. 54 283 6078
Artykuł o sanatorium w Ciechocinku:
http://torun.wyborcza.pl/torun/56,35576,18032194,Na_Dzien_Dziecka_otwarto_odnowione_sanatorium_dla.html
Komunikat 2015-09-15, 15:41 | autor: Karolina Gasik
Przedszkolowo.pl logo