Spotkanie z Panią policjantką

Dnia 7.10.2015r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyła do naszego przedszkola st. asp. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Tego dnia dzieci zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak, małe kajdanki oraz kamizelka odblaskowa. Dzieci mogły samodzielnie przejść przez „zebrę”, a także zobaczyły kolizję dwóch przedszkolnych zabawkowych aut. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo przejść przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem oraz bez niego.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły pani policjantce specjalny odblask.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!
Komunikat 2015-10-27, 20:52 | autor: Karolina Gasik