eTwinning w Przedszkolu Nr 4!

Program eTwinning promuje współpracę szkół i przedszkoli w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by placówki w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko – i długoterminowe partnerstwa.
Nasze Przedszkole zrealizowało swój pierwszy projekt w ramach programu eTwinning.
Projekt „Christmas wishes exchange 2015” (Wymiana Życzeń Bożonarodzeniowych)
W projekcie wzięły udział dzieci z Polski, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Francji, Bułgarii i Finlandii. Zadaniem naszych przedszkolaków było wykonanie kartek świątecznych z życzeniami dla dzieci z innych krajów. Prace zostały wysłane pocztą tradycyjną do wszystkich uczestników projektu. Otrzymaliśmy ponad dwadzieścia kartek z życzeniami od dzieci z różnych krajów, które można było podziwiać w holu głównym przedszkola.
Na stronie projektu (platforma eTwinning) nauczyciele ze szkół partnerskich na bieżąco umieszczali opisy działań, krótkie filmy oraz zdjęcia wykonane w trakcie trwania projektu.
Ostatnim zadaniem było nagranie dla pozostałych uczestników kolędy. Dzieci z kółka muzycznego zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem” i „Lulajże Jezuniu”, co można zobaczyć tutaj:
Przybieżeli do Betlejem: Przybieżeli do Betlejem
Lulajże Jezuniu: Lulajże Jezuniu